MUUSIKALOO Õppematerjalid - 5.-7. klass
5. KLASS
GREGOORIUSE LAUL
ORLANDUS LASSUS (ORLANDO DI LASSO)
ANTONIO VIVALDI (1678-1741)
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Orkestrisüit nr.2 - Nali - h-moll
Orkestrisüit nr.3 - Aaria - D-duur
Brandenburgi kontsert nr.2 F-duur I osa
Prantsuse süit nr.4 Es-duur - Allemande
Prantsuse süit nr.4 Es-duur - Courante
Prantsuse süit nr.4 Es-duur - Sarabande
Prantsuse süit nr.4 Es-duur - Gigue
GEORG FRIEDRICH HÄNDEL (1685-1759)
Oratoorium "Messias" koor "Hallelujah"
Oratoorium "Juudas Makabeus" - koor
Ooper "Rinaldo" Rinaldo aaria (koori esituses)
Tulevärgimuusika - Sissejuhatus I osa
JOSEPH HAYDN (1732-1809)
Sümfoonia nr.94 "Üllatussümfoonia" - II osa
Sümfoonia nr.101 "Kellasümfoonia" - II osa
Keisrikvartett op.73 nr.3 - II osa
WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)
Väike öömuusika - I osa - Allegro
Väike öömuusika - II osa - Romance
Väike öömuusika - III osa - Menuett
Väike öömuusika - IV osa - Rondo
Sümfoonia nr.40 g-moll - I osa
Sümfoonia nr.41 C-duur - I osa
Klaverikontsert nr.21 "Elvira Madigan" II osa
Ooper "Võluflööt" - Papageno aaria I vaatus
Ooper "Võluflööt" - Papageno aaria II vaatus
Ooper "Don Giovanni" - Zerlina ja Don Giovanni duett - I vaatus
Ooper "Figaro pulm" - Figaro aaria ja retsitatiiv - IV vaatus
Ooper "Don Giovanni" - Don Giovanni aaria - I vaatus
Ooper "Don Giovanni" - Don Giovanni serenaad - II vaatus
LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827)
Klaverisonaat nr.8 op.13 "Pateetiline" - I osa
Klaverisonaat nr.8 op.13 "Pateetiline" - II osa
Klaverisonaat nr.8 op.13 "Pateetiline" - III osa
Klaverisonaat nr.14 op.27 "Kuupaiste" - I osa
Klaverisonaat nr.14 op.27 "Kuupaiste" - II osa
Klaverisonaat nr.14 op.27 "Kuupaiste" - III osa
Klaverisonaat nr.23 "Appassionata" - I osa
Klaverisonaat nr.23 "Appassionata" - II osa
Klaverisonaat nr.23 "Appassionata" - III osa
Klaverisonaat nr.23 "Appassionata" - IV osa
***
6. KLASS
FRANZ SCHUBERT (1797-1828)
Muusikaline moment nr. 3 op. 94
Muusikaline moment nr. 5 op. 94
Sümfoonia nr. 8 "Lõpetamata" h-moll I osa
ROBERT SCHUMANN (1810-1856)
Klaveripalade tsükkel "Lastestseenid" - Unistus
Klaveripalade tsükkel "Karneval" - Davidsbündlerite marss
Klaveripalade tsükkel "Metsastseenid" - Prohvetlik lind
Klaverikontsert a-moll op.54 - I osa
FRÉDÉRIC CHOPIN (1810-1849)
FERENC LISZT (1811-1886)
Ungari rapsoodia nr.2 (orkestri esituses)
EDVARD GRIEG (1843-1907)
Klaverikontsert a-moll - I osa
Peer Gynt I süit - Hommikumeeleolu
Peer Gynt I süit - Anitra tants
Peer Gynt I süit - Mäekuninga koopas
Peer Gynt II süit - Ingridi kaebus
Peer Gynt II süit - Araabia tants
Peer Gynt II süit - Peer Gynti kojutulek
Peer Gynt II süit - Solveigi laul
JEAN SIBELIUS (1865-1957)
Viiulikontsert I osa - Allegro moderato
Viiulikontsert II osa - Adagio di molto
Viiulikontsert III osa - Allegro ma non tanto
ALEKSANDR ALJABJEV (1787-1851)
ALEKSANDER VARLAMOV (1801-1848)
DMITRI BORTNJANSKI (1751-1825)
MIHHAIL GLINKA (1804-1857)
Avamäng ooperile "Ruslan ja Ludmilla"
Tšernomori marss ooperist "Ruslan ja Ludmilla"
Ooperi "Elu tsaari eest" lõpukoor
ALEKSANDR BORODIN (1833-1887)
Polovetside tantsud ooperist "Vürst Igor"
Keelpillikvartett nr.2 - III osa - Nokturn
MODEST MUSSORGSKI (1839-1881)
"Pildid näituselt" - Jalutuskäik
"Pildid näituselt" - Jalutuskäik II
"Pildid näituselt" - Vana loss
"Pildid näituselt" - Jalutuskäik III
"Pildid näituselt" - Tuileries´ aed
"Pildid näituselt" - Härjavanker
"Pildid näituselt" - Jalutuskäik IV
"Pildid näituselt" - Munast kooruvate tibupoegade ballett
"Pildid näituselt" - Rikas ja vaene juut
"Pildid näituselt" - Limoges´ turg
"Pildid näituselt" - Katakombid
"Pildid näituselt" - Majake kanajalgadel
"Pildid näituselt" - Kiievi võiduväravad
NIKOLAI RIMSKI-KORSAKOV (1844-1908)
Meri ja Sindbadi laev süidist "Šeherezade"
India külalise laul ooperist "Sadko"
PJOTR TŠAIKOVSKI (1840-1893)
Sissejuhatus balletile "Luikede järv"
Väikeste luikede tants balletist "Luikede järv"
Onegini aaria ooperist "Jevgeni Onegin"
Aprill - Lumikelluke klaveritsüklist "Aastaajad"
Juuni - Barkarool klaveritsüklist "Aastaajad"
ANTON RUBINŠTEIN (1829-1894)
Deemoni romanss ooperist "Deemon"
SERGEI RAHMANINOV (1873-1943)
Klaverikontsert nr. 2 c-moll op. 18 I osa
Rapsoodia Paganini teemale op. 43
SERGEI PROKOFJEV (1891-1953)
Rüütlite tants balletist "Romeo ja Julia"
Tütarlaps Julia balletist "Romeo ja Julia"
1. sümfoonia "Klassikaline" - I osa
1. sümfoonia "Klassikaline" - II osa
1. sümfoonia "Klassikaline" - III osa
1. sümfoonia "Klassikaline" - IV osa
DMITRI ŠOSTAKOVITŠ (1906-1975)
***
7. KLASS
ALEKSANDER KUNILEID (1845-1875)
ALEKSANDER THOMSON (1845-1917)
FRIEDRICH SAEBELMANN (1851-1911)
KARL AUGUST HERMANN (1851-1909)
Valss ja Kungla rahvas ooperist "Uku ja Vanemuine"
MIINA HÄRMA (1864-1941)
KONSTANTIN TÜRNPU (1865-1927)
ARTUR LEMBA (1885-1963)
ALEKSANDER LÄTE (1860-1948)
RUDOLF TOBIAS (1873-1918)
Sanctus oratooriumist "Joonase lähetamine"
PEETER SÜDA (1883-1920)
CYRILLUS KREEK (1889-1962)
MART SAAR (1882-1963)
ARTUR KAPP (1878-1952)
EVALD AAV (1900-1939)
HEINO ELLER (1887-1970)
Jõel tsüklist "3 pala flöödile ja klaverile"
EDUARD TUBIN (1905-1982)
EDUARD OJA (1905-1950)
GUSTAV ERNESAKS (1908-1993)
Kõrtsistseen ooperist "Tormide rand"
EUGEN KAPP (1908-1996)
Mõõkade tagumine balletist "Kalevipoeg"
VILLEM KAPP (1913-1964)
Kui lõpeb suvepäeva viimne vine
ESTER MÄGI (1922)
VELJO TORMIS (1930)
Ingerimaa õhtud - 1. Röntyškä I (Tantsulaul)
Ingerimaa õhtud - 2. Röntyškä II
EINO TAMBERG (1930-2010)
JAAN RÄÄTS (1932)
Kontsert kammerorkestrile - I osa
ARVO PÄRT (1935)
Collage teemale B-A-C-H. I osa
Collage teemale B-A-C-H. II osa
Collage teemale B-A-C-H. III osa
LEPO SUMERA (1950-2000)
"2 pala aastast 1981" - I pala
"2 pala aastast 1981" - II pala "Pardon, Fryderyc!"
ERKKI-SVEN TÜÜR (1959)
URMAS SISASK (1960)
Tähistaeva tsükkel "Kassiopeia" - Suur Peni - Orjalaul
Tähistaeva tsükkel "Kassiopeia" - Kassiopeia
RENÉ EESPERE (1953)
ALO MATTIISEN (1961-1996)
5 isamaalist laulu - Kaunimad laulud
5 isamaalist laulu - Mingem üles mägedele
5 isamaalist laulu - Sind surmani